System Backup CrashPlan PROe

Problem bezpowrotnej utraty danych bywa brzemienny w skutkach i może zaważyć na płynności finansowej oraz ładzie organizacyjnym firmy. Dla małych i średnich firm polecamy oprogramowanie do wykonywania kopii bezpieczeństwa CrashPlan PROe łączące w sobie niezawodność, skuteczność i prostotę użytkowania.

Profesjonalne zabezpieczenie przed utratą danych.

Problem bezpowrotnej utraty danych bywa brzemienny w skutkach i może zaważyć na płynności finansowej oraz ładzie organizacyjnym firmy – stąd ogromna rola, którą odgrywa oprogramowanie służące do wykonywania kopii zapasowych oraz szybkiego ich odzyskiwania. Dla małych i średnich firm polecamy oprogramowanie CrashPlan PROe łączące w sobie niezawodność, skuteczność i prostotę użytkowania.

CrashPlan PROe jest rozwiązaniem multiplatformowym, a więc działającym praktycznie w każdym systemie informatycznym. Użytkownika nie ogranicza konkretny system operacyjny, rodzaj połączenia internetowego, ani wydajność używanego komputera – lekki agent wykorzysta zasoby zarówno starego peceta jak i ultranowoczesnego laptopa, a następnie bezpiecznie wykona kopię bezpieczeństwa. Prawidłowy zapis danych zostanie wykonany bez względu na miejsce przebywania pracownika, warunkiem jest łączność z serwerem CrashPlan – przez Internet lub sieć lokalną.

Cały proces wykonywania kopii zapasowych jest zautomatyzowany i wykonywany w trybie ciągłym, co zapewnia użytkownikowi komfort nie pamiętania o terminach kolejnych backupów. Kopiowanie danych nawet co minutę oraz każdorazowo sprawdzana spójność pliku po jego zapisaniu są gwarancją odzyskania praktycznie wszystkich, zawsze poprawnych i aktualnych danych. Samo odzyskiwanie danych jest niezwykle łatwe dzięki prostej aplikacji (również w języku polskim) udostępnionej użytkownikowi końcowemu, za pomocą której klient może sam odzyskać utracone dane.

CrashPlan PROe wykorzystuje metodę backupu przyrostowego polegającego na przesyłaniu na serwer tylko małej różnicy w pliku, dzięki czemu oszczędza ruch sieciowy i czas. Natomiast w celu minimalizacji powierzchni dysku potrzebnej do przechowywania kopii zapasowych CrashPlan korzysta z deduplikacji – serwer nie zapisuje wielu kopi tego samego pliku, a jedynie plik główny i zmieniane fragmenty.

Oferowane oprogramowanie wyróżnia się wśród sobie podobnych:

 • bardzo szerokimi możliwościami administracyjnymi oraz konfiguracyjnymi,
 • możliwością tworzenia zestawów danych do skopiowania dostosowanych do potrzeb danej firmy,
 • opcją nadawania priorytetów – w pierwszej kolejności zawsze chronione są dane najważniejsze,
 • możliwością definiowania procentu wykorzystania procesora przypisanego na działanie CrashPlan PROe.

Maksymalnie uproszczony kreator odzyskiwania danych pozwala użytkownikowi na samodzielne i bezpieczne przywrócenie danych z kopii zapasowych, bez konieczności kontaktowania się z administratorem, co znacząco wpływa na ciągłość pracy.

Podsumowując najważniejsze korzyści płynące z CrashPlan PROe to:

 • Zminimalizowanie udziału użytkownika jedynie do konieczności skonfigurowaniai uruchomienia systemu backup – reszta procesów wykonywana jest w pełni automatycznie,
 • Oszczędność czasu i transferu danych dzięki technologii backupu przyrostowego,
 • Możliwość przywrócenia konkretnej wersji danych z konkretnego dnia, godziny, a nawet minuty (wersjonowanie backupów),
 • Wysoka oszczędność ilości miejsca niezbędnego na składowanie danych poprzez zaimplementowany system deduplikacji danych,
 • Skalowalność systemu – od jednego do kilku tysięcy użytkowników,
 • Intuicyjność rozwiązania i łatwość obsługi konsoli administracji serwera,
 • Integracja z systemami operacyjnymi WINDOWS, Linux, MAC,
 • Dostęp do plików na serwerze także poprzez system IOS, Android oraz Windows Phone,
 • Minimalne zużycie zasobów sprzętowych klienta oraz swoboda regulacji zasad określających ilość i przypadki wykorzystania zasobów,
 • Przystosowanie do pracy w technologii Cloud Computing, czyli tzw. chmurze,
 • Backupowanie do 4 urządzeń używanych przez jednego użytkownika – np. stacja robocza, laptop,
 • Serwer w wersji na Linux (również bez konsoli graficznej) lub Windows,
 • Intuicyjny interfejs WWW do zarządzania serwerem,
 • Szyfrowanie plików składowanych na serwerze backup.

Oprogramowanie CrashPlan PROe to doskonałe narzędzie wykorzystywane przez tysiące firm na całym świecie. Jeśli Twoja firma potrzebuje łatwego w obsłudze systemu backup, z przejrzystym interfejsem i wysokimi możliwościami konfiguracyjnymi dostosowanymi do obsługi małych i średnich przedsiębiorstw – już dziś przetestuj wersję DEMO i poznaj możliwości CrashPlan PROe. Masz pytania lub może jesteś już zdecydowany? Skontaktuj się z nami i umów się na prezentację produktu.


Galeria

Integracja systemów IT

Porozmawiaj ze specjalistą

Grzegorz Anacki

Inżynier IT

Grzegorz Anacki

Przygotujemy dla Ciebie ofertę.

ACS IT Solutions